O Halo

Halo Uganda to zapis przygody, która rozpoczęła się w styczniu 2015 roku. Wtedy to mój świat wewnętrzny przewrócił się do góry nogami i zapragnęłam pojechać do Afryki. Nie wiedziałam gdzie i co chciałabym robić. Pragnienie było jednak tak mocne, że niemożliwym było by nie mogło się ziścić.

Długa, bardziej lub mniej kręta, droga prowadziła przez kolejne miesiące do dnia, w którym wyleciałam. Decyzja o kraju docelowym podjęta została po poznaniu Marty Majewskiej i jej Fundacji Window of Life w lutym 2015 roku. Później pozostało tylko się zorganizować.

Halo Uganda zaczęła działać na krótko przed wyjazdem do Window of Life Babies Home w Masindi. Zaczyna się od ostatnich, pięknych polskich momentów. Oficjalny start nastąpił już po dotarciu do Ugandy jesienią 2015 roku.

Pierwsza wizyta zakończyła się w marcu 2016 roku po pół roku mieszkania wraz z rodziną Window of Life. Czas to niezapomniany, Uganda okazała się wspaniałym krajem. W listopadzie 2016 roku poleciałam tam ponownie by spotkać się z przyjaciółmi, odetchnąć gorącym powietrzem i napatrzeć się na zieleń. Wtedy właśnie poznałam Hope, liderkę Women Empowering Group działającej we wsi Kabata. Ta grupa aktywnych kobiet wytwarzających przepiękne rękodzieło wzmacnia i wspiera lokalną społeczność. Serdecznie zapraszają do siebie wolontariuszy.

Od grudnia 2017 roku zajmuję się wspieraniem chętnych wolontariuszy w wyjeździe do Domu Dziecka Window of Life jako koordynatorka wolontariatu fundacji.

Gdyby coś – refleksja, komunikat, pytanie,

to jestem beata[at]window-of-life.org